استفاده از حنا طراحی مشکی در ساخت دارو

حنا طراحی مشکی به دلیل تاریخچه گسترده ای که دارد، به عنوان یک هنر خرافاتی نیز به آن متصل شده است. در هند اعتقاد بر این است که رنگ حنا روی دست عروس هر چه عمیق تر باشد، رابطه او با مادرشوهر بهتر خواهد بود.

در غرب، بیشتر به عنوان خالکوبی حنا رایج است و گاهی اوقات زنان با شکم حامله خود نقاشی شده یا سرهای تزئین شده با طرح های حنا در حین انجام شیمی درمانی دیده می شوند. افراد مشهوری مانند مدونا، لیو تایلر و دیگران در حال تزیین خالکوبی حنا با افتخار در اماکن عمومی دیده شده اند.

خنک کننده در تابستان برای تسکین اثرات گرمای شدید مانند آفتاب زدگی و سردرد. در ابتدا استفاده از حنا محدود به خیساندن دست و پا در خمیر آن برای حفظ دمای بدن در مواقع گرمای شدید بود.

به تدریج مردم شروع به زدن خمیر به دست، پا و بازو با انگشت کردند و طرح ها با کمک شاخه های ریز یا خلال دندان ساخته می شد.

– برای درمان انواع مشکلات پوستی مانند کرم حلقوی، پای ورزشکاران و غیره.

– موثر در درمان ترک خوردگی ناخن.

– تعداد قابل توجهی از خانم ها از آن به عنوان جایگزین لاک ناخن استفاده می کنند که نیازی به پاک کننده ناخن ندارد.

– پوست گیاه حنا در درمان یرقان و برخی بیماری ها موثر شناخته شده است.

حنا

استفاده مداوم از حنا جدا از خاصیت رنگ کنندگی موها را نرم و تقویت می کند و به آن درخشندگی می بخشد. همچنین به عنوان یک درمان طبیعی برای ریزش مو عمل می کند.

حنا با توانایی شگفت انگیز خود در حفظ تعادل pH پوست سر، به طور طبیعی و موثر خشکی، شوره سر و همچنین سفیدی زودرس مو را درمان می کند.

افشان نقوی، آرایشگر و آرایشگر اهل مولتان می‌گوید: «اگرچه رنگ‌های مو با کیفیت بالا در بازار موجود است، اما محصولات طبیعی غیرقابل جایگزینی هستند. حنا عاری از انواع مواد شیمیایی است و بهتر است موهای خود را با آن رنگ کنید اگر رنگ آن به شما می آید. سر را خنک نگه می‌دارد، شپش‌ها را می‌کشد و درخشندگی می‌دهد که هیچ رنگ شیمیایی نمی‌تواند انجام دهد.»

صالحه ممتاز، مادربزرگ لاهوری که در 20 سال گذشته از حنا به عنوان جایگزین رنگ مو استفاده کرده است، نکته مفیدی را به اشتراک می گذارد: «هنگام تهیه مهندی برای رنگ مو، همیشه یک قاشق پر از قهوه و یک فنجان مشکی به آن اضافه می کنم. چای برای از بین بردن رنگ مایل به قرمز و عمیق تر کردن سایه قهوه ای.

امروزه حنا در لوله های مخروطی شکل برای ایجاد طرح های پیچیده عرضه می شود. این هنر باستانی تزئین دست، پا و بازو در حال حاضر از هزاران طرح از جمله گلدان، هندسی یا گل تشکیل شده است.