ترمه یزد ابریشمی درست شده از الیاف طلا کوب میلیاردی

ترمه نوعی پشم بسیار خاص است. ترمه یزد ابریشمی به دلیل کیفیت بالا و کمیاب بودن آن متمایز است، به این معنی که هزینه بالایی در بازار دارد. با این حال، این مانع از این نمی شود که مردم به دنبال محصولات با کیفیتی باشند که مدت زمان طولانی را تضمین می کنند.

بیایید به ریشه های آن، نحوه تولید و سایر ویژگی های مربوط به محل پیدایش و کشف آن بپردازیم.کشمیر منطقه ای از هند است که این نوع پشم در آن شهرت یافت. اگر به ریشه های آن بپردازیم، باید به مناظر کوهستانی تبت، در چین و همچنین منطقه سین کیانگ توجه کنیم.

بز ترمه در این مکان ها حرکت می کند که دمای آنها به زیر صفر می رسد. از آنجایی که این نژاد بز کمیاب است، پشم آن نیز کمیاب است که باعث افزایش سرسام آور قیمت آن در بازارهای بین المللی می شود. با این حال، ارزش واقعی آن در نرمی، حس ابریشمی و سبکی آن و همچنین عایق کاملی از سرما است.

پشم که به ترمه نیز معروف است، از اولین لایه موی بز به دست می آید که معمولاً با الیاف دیگر مخلوط می شود. به همین ترتیب، از عمیق ترین قسمت خز آن که ظریف تر و ظریف تر است استخراج می شود.

بدون شک، این پارچه مترادف با تمایز و موقعیت اجتماعی است، بیش از همه، زیرا هزینه بسیار بالایی دارد.ترمه چیست و چرا به یک ماده ارزشمند تبدیل شده است؟

به دلیل نیاز به درمان تخصصی متمایز است، زیرا مالش بیش از حد می تواند باعث ظاهر پرزهای مخوف شود، که همان توپ های کوچک معمولی از پارچه پرکاربرد است. به همین دلیل، وقتی لباسی از این ماده تهیه می کنیم، باید محافظت از آن را به حداکثر برسانیم.

اکثر این مواد در آسیا به ویژه در چین و مغولستان تولید می شود. در هند نوعی ترمه بسیار ریز به نام پشمینه وجود دارد که به دلیل کمیاب بودن، ارزش بازار آن را چند برابر می کند، بدون اینکه فراموش شود که تولید کمی دارد.

این پشم با چرخاندن نخ ها و رنگرزی مواد اولیه به دست آمده از بزها به دست می آید. کاربرد آن در لباس های مختلف گسترش می یابد و امکان گلدوزی روی پارچه ها یا ایجاد دستکش، جوراب و غیره را فراهم می کند.