رو تختی که زمستان شما را گرم نگه میدارد!

برخی از افراد روتختی هتلی ملحفه رویی را به عنوان لایه‌ای از ملافه که پوشش لحاف آنها را تمیز نگه می‌دارد قدردانی می‌کنند، در حالی که برخی دیگر آن را هزینه‌ای غیرضروری می‌دانند که در انتهای تخت درهم می‌ماند.

انتخاب ورق بالا روتختی یا بدون ورق بالا ممکن است بی اهمیت به نظر برسد.

اما ما به سرعت متوجه شدیم که مردم نظرات محکمی در مورد این موضوع دارند. برای اینکه بفهمیم آیا واقعاً «راه درستی» برای چیدن تخت خواب وجود دارد، تاریخچه کمتر شناخته شده ملحفه‌های تخت را بررسی کردیم و از برخی کارشناسان ملافه درباره این موضوع پرسیدیم.

برای رو تختی مخمل ساده سنتی اروپایی، یک لحاف و یک ملحفه پایینی مناسب همه نیازهای تخت خواب خوبی هستند، در حالی که روتختی به سبک آمریکایی یک ملحفه صاف (“ملحفه بالا”) را در بین آن اضافه می کند.

زمانی همه ملحفه‌ها ملحفه‌های مسطح بودند که مردم به سادگی آن‌ها را دور تشک می‌پیچیدند.

در سال 1959، برتا برمن طرحی را برای یک ملحفه نصب شده با جیب های الاستیک که در اطراف لبه های تشک جمع می شد، به ثبت رساند.

طرح برمن مطرح شد و اکنون می توان آن را بر روی تختخواب های سراسر جهان یافت.

به طور سنتی، زمانی که فقط از یک ملحفه نصب شده استفاده می شود، لحاف ترجیح داده می شود، زیرا روکش به راحتی قابل شستشو است.

وقتی ملحفه روتختی دونفره بهاره بالایی اضافه می‌شود، می‌توانید زیر ملافه‌هایی که تمیز کردن آن سخت‌تر است، مانند پتو و روتختی بخوابید، زیرا ملحفه میانی به عنوان یک محافظ بهداشتی عمل می‌کند.

در نهایت، تصمیم به ترجیحات شخصی، آنچه عادت دارید و اینکه چند وقت یکبار مایل به شستن ملافه خود هستید بستگی دارد.

هنوز کنجکاو رو تختی دو نفره هستید که کارشناسان در دنیای تخت خواب و طراحی در مورد این موضوع چه احساسی دارند؟ ما با چند بازیکن کلیدی تماس گرفتیم تا بفهمیم.

در مورد روتختی هیچ درست و غلطی وجود ندارد این فقط یک اولویت است! ملحفه های رویه می توانند به خصوص در تابستان که می خواهید از ترکیب پتو و ملحفه سبک به جای روتختی یا لحاف استفاده کنید، زیبا باشند.

اما در زمستان، شما ممکن است از استفاده از برگه بالا با هم منصرف شوید! مردم در مورد خوابشان انواع ترجیحات را دارند، بنابراین ما سعی می کنیم هر چه که هستند را در نظر بگیریم.

ویکی فولوپ، یکی از بنیانگذاران و بروکلین اگر تصمیم دارید ملحفه رویه را کنار بگذارید، یک ست ملحفه استارتر را انتخاب کنید که همراه با دو روبالشی و یک ملحفه نصب شده باشد، یا اگر طرفدار ملحفه هستید، ست ملحفه هسته ای کلاسیک را انتخاب کنید.

 • منابع:
  1. ?The Great Bedding Debate: Do You Really Need a Top Sheet
 • تبلیغات: 
  1. بازگشت دوباره بیل گیتس به صدر جدول پس از ۱۲ سال
  2. لیمو خشک در غذا
  3. با خرما چسب خانگی بسازید
  4. از نخود بجای ساچمه تفنگ بادی استفاده کنید!