زردچوبه اصل هندی که راز قتل دو برادر را افشا کرد

زردچوبه اصل هندی پودری است که ما از آن برای طعم دادن به غذا استفاده می کنیم. از ریشه گیاه کورکوما می آید و رنگ آن زرد روشن است.

زردچوبه به عنوان یکی از مواد تشکیل دهنده کاری و همچنین یک عنصر مهم در خردل معروف است. فرهنگ‌های چینی و هندی از آن به‌عنوان دارو استفاده می‌کنند، زیرا اطلاعات کمی در مورد فواید سلامتی آن داریم.

طعمی تلخ دارد و عطری دارد که ما را به یاد زنجبیل و پرتقال می اندازد. طب سنتی هنوز تأثیر عظیم آن را بر سلامت و رفاه افراد اعتراف نکرده است، اما تحقیقات زیادی خلاف آن را نشان داده است.

ترکیب ضد التهاب- زردچوبه یک ضد التهاب قوی است. این به بدن کمک می کند تا از خود در برابر باکتری ها و مهاجمان خارجی محافظت کند و همچنین به بدن در ترمیم آسیب های احتمالی کمک می کند.

زردچوبه

زردچوبه از کسر روغن فرار و رنگدانه ای به نام کورکومین تشکیل شده است که نشان داده شده است که دارای خواص باورنکردنی … نمایش محتوای بیشتر …
ترکیب ضد التهاب – زردچوبه یک ضد التهاب قوی است. این به بدن کمک می کند تا از خود در برابر باکتری ها و مهاجمان خارجی محافظت کند و همچنین به بدن در ترمیم آسیب های احتمالی کمک می کند.

زردچوبه از بخش روغن فرار و رنگدانه ای به نام کورکومین تشکیل شده است که برخلاف بسیاری از داروهایی که در داروخانه ها یافت می شوند، دارای خاصیت ضد التهابی باورنکردنی و عاری از سموم هستند.

التهاب مزمن به دلیل ایفای نقش اصلی در بیماری های غربی مانند آلزایمر، سرطان، سندرم متابولیک مشهور است. بنابراین، زردچوبه می تواند کمک زیادی به مبارزه با التهاب مزمن کند.

ظرفیت آنتی اکسیدانی بدن را افزایش می دهد – زردچوبه همچنین یک آنتی اکسیدان قوی است، به عبارت دیگر رادیکال های آزاد را که مسئول ایجاد سرطان هستند خنثی می کند.

زردچوبه عملکرد کبد را بهبود می بخشد و با خواص آنتی اکسیدانی خود از آن در برابر رشد سرطان محافظت می کند و از ابتلا به سرطان احتمالی جلوگیری می کند.