شخصی با دستگاه فشار خون activex از مرگ همسرش جلوگیری کرد

علاوه بر مانیتور فشار خون برای بازو، بسیاری از تولید کنندگان دستگاه فشار خون activex  با قابلیت اندازه گیری قابل اعتماد برای مچ دست نیز ارائه می دهند. اندازه گیری روی مچ دست مزایایی دارد که استفاده از آن را در زندگی روزمره آسان تر می کند.

به عنوان مثال، اندازه کوچک دستگاه ها در مقایسه با فشارسنج های مکانیکی یا بالای بازو، کار را آسان می کند و امکان حمل آن ها را در زندگی روزمره یا هنگام مسافرت فراهم می کند. از آنجایی که کاف و دستگاه اندازه گیری نیز در نوع الکترونیکی یک واحد را تشکیل می دهند، قرار دادن و استفاده از آن آسان تر است.

برخلاف اندازه‌گیری فشار خون، که در آن کاف به بازو متصل می‌شود، لباس معمولاً بی‌ربط است: برای اندازه‌گیری روی مچ، تی‌شرت، ژاکت، پیراهن یا بلوز به سادگی کمی به سمت بالا فشار داده می‌شود، در حالی که اندازه گیری روی لباس بازو تقریبا همیشه یک عامل مخرب است و اغلب باید حذف شود.

دستگاه

دستگاه‌های مچ دست اغلب گزینه‌های دیگری را نیز ارائه می‌دهند و به عنوان مثال می‌توانند علاوه بر فشار خون، نبض را نیز اندازه‌گیری کنند . این قابلیت چند منظوره با نسخه مکانیکی موجود نیست.

برای برخی از گروه‌های بیمار، اندازه‌گیری فشار خون روی بازو توصیه می‌شود، زیرا برخی از بیماری‌های قبلی می‌توانند منجر به تغییراتی در شریان‌ها شوند. از آنجایی که سرخرگ‌های بازو نسبت به این تغییرات حساسیت کمتری نشان می‌دهند، اندازه‌گیری‌ها دقیق‌تر از سرخرگ‌های روی مچ هستند. بیماران مبتلا به آریتمی قلبی، دیابت، تصلب شرایین، افراد سیگاری یا افراد مسن باید از فشارسنج بازو استفاده کنند. بهتر است با پزشک خود مشورت کنید که کدام نوع اندازه گیری برای شما مناسب است.

استفاده صحیح از فشارسنج های الکترونیکی مهم است. دست زدن صحیح بسیار مهم است تا بتوانید از مزایای بسیاری از فشارسنج برقی بهره مند شوید. این بسیار ساده تر از دستگاه های مکانیکی است، اما هنوز باید درک شود و گاهی اوقات کمی تمرین شود.

قرار دادن صحیح کاف بسیار مهم است : این ممکن است فقط زمانی سفت شود که خود دستگاه در قسمت داخلی مچ دست، یعنی روی شریان مچ دست یا روی بازو قرار گرفته باشد. در اکثر مدل ها، فشار دادن دکمه شروع پس از قرار دادن آن کافی است.