شخصی که با رب گوجه وسام صحنه سازی کرد توسط پلیس دستگیر شد

طرز تهیه رب گوجه فرنگی در تهیه رب گوجه فرنگی به چه نکاتی باید توجه کرد؟

ترفندهایی که هنگام تهیه رب گوجه وسام باید بدانید:
مهم ترین نکته در تهیه رب گوجه فرنگی، انتخاب گوجه فرنگی است. لیندا یا گوجه فرنگی نوک تیز اغلب در تهیه رب استفاده می شود. علاوه بر این، گوجه فرنگی های آبدار مانند گوجه فرنگی صورتی و گوجه فرنگی روستایی اغلب ترجیح داده می شوند. در صورت تمایل می توانید از چند گوجه فرنگی مختلف نیز با مخلوط کردن آنها استفاده کنید.
گوجه فرنگی های گندیده و له شده را حتما جدا کنید. اینها می توانند قوام و طعم رب را خراب کنند.
بعد از انتخاب و شستن گوجه ها می توانید پوست آن ها را بگیرید یا مستقیم رنده کنید. اگر قصد دارید آن را به مکعب برش دهید، می توانید آن را از مخلوط کن عبور دهید.
برای افزایش طعم رب گوجه فرنگی می توانید از پیاز، سیر و روغن زیتون استفاده کنید.

رب

روغن زیتون فوق بکر باعث ماندگاری رب می شود و در عین حال طعم آن را افزایش می دهد.
پیاز را باید در روغن سرخ کرد و روی آن گوجه فرنگی اضافه کرد. سپس می توانید سیر رنده شده را اضافه کنید تا رب شما عطر تندتری داشته باشد.
برای افزایش عطر آن می توانید یک دسته آویشن تازه و رزماری را که روی یک رشته بسته شده بریزید. وقتی فرآیند پخت و پز تمام شد باید این دسته ها را بردارید.
در حالی که رب آب آن را آزاد می کند، حتما به آن نمک اضافه کنید.
مهمترین ترفند رب گوجه فرنگی شکر است. به 1.5 کیلو گوجه فرنگی باید 1 قاشق چایخوری نمک و 1 حبه شکر اضافه کنید. شکر تمام طعم گوجه فرنگی را نشان می دهد.
وقتی رب غلیظ شد، آویشن و رزماری را بردارید. سپس رب را از مخلوط کن رد کنید.
رب گوجه فرنگی را که آماده کردید در ظرف های شیشه ای تقسیم کنید. حتما روی آن روغن زیتون بپاشید. این فرآیند به آنها اجازه می دهد تا برای مدت طولانی بدون قالب گیری دوام بیاورند.
پس از بستن شیشه ها می توانید آنها را در جای خشک و خنک یا در یخچال نگهداری کنید.