شیلنگ موتور باد و رابطه آن با بالا رفتن قیمت 206

شیلنگ های هوا و گاز برای انتقال هوا و گازهای فشرده از نقطه ای به نقطه دیگر در کاربردهای صنعتی، پزشکی، ساختمانی و کشاورزی طراحی شده اند.

این شیلنگ موتور باد معمولاً از یک بافته استیل ضد زنگ یا پلی استر بافته شده برای تقویت برای اطمینان از ایمنی و طول عمر استفاده می کنند.

آنها همچنین باید استانداردهای مختلف ایالات متحده، اتحادیه اروپا و ISO را برای ایمنی هوا و گاز رعایت کنند. شکل 1 نمونه ای از شیلنگ هوا و گاز با لایه داخلی و خارجی NBR است.

شیلنگ های هوا و گاز معمولا به شیلنگ های فشار ضعیف و شیلنگ فشار قوی تقسیم می شوند. شیلنگ های کم فشار برای گازهایی مانند استیلن، اکسیژن، مخلوط بوتان-پروپان، گاز طبیعی، گاز خنثی و غیره استفاده می شود.

شیلنگ های فشار قوی برای فشارهای بیشتر از 140 بار و برای اهدافی مانند پر کردن و تخلیه بطری های گاز استفاده می شود.

همانطور که از نام آن پیداست، شیلنگ های هوا و گاز برای کنترل مواد گازی مانند هوای فشرده، استیلن پروپان و غیره استفاده می شود. دانستن و درک نوع رسانه هنگام انتخاب مواد و مشخصات شلنگ برای اطمینان از عملکرد مناسب مهم است.

شیلنگ های هوا برای انتقال هوای فشرده برای سیستم های پنوماتیک استفاده می شود. این شیلنگ های هوا باید دارای استحکام بالایی برای تحمل فشارهای بالا باشند تا از نشتی و آسیب جلوگیری شود.

همچنین، گاهی اوقات روان کننده های مبتنی بر روغن به هوای فشرده اضافه می شوند تا تجهیزات به خوبی کار کنند. بنابراین این شیلنگ های هوا باید در برابر روغن نیز مقاوم باشند. برای رسیدگی به روان کننده های فشار بالا و روغنی، لاستیک انتخاب رایج مواد برای شلنگ هوا است.

با این حال، در کمپرسورهای بزرگ، مولکول های هوا اغلب با یکدیگر برخورد می کنند و گرما تولید می کنند. گرمای بیش از حد می تواند شیلنگ های لاستیکی را تخریب کند، عمر شلنگ را کاهش دهد و باعث نگرانی های ایمنی شود.

بنابراین، برای کاربردهای دمای بالا، باید از شیلنگ فلزی موجدار استفاده شود. این شیلنگ های فلزی موج دار گرمای اضافی را به سرعت دفع می کنند و به خنک شدن محیط کمک می کنند.

در تاسیسات صنعتی، گازهایی که منتقل می شوند می توانند سمی و/یا قابل اشتعال باشند. در این نوع کاربردها باید به انتخاب صحیح نوع شلنگ و لوازم جانبی آن توجه ویژه ای شود. شیلنگ های گاز باید ضد نشتی و مقاوم در برابر پارگی باشند.

خطا در مواد شیلنگ، فشار مورد نیاز و اتصالات می تواند منجر به خرابی شلنگ شود که در این تاسیسات می تواند بسیار خطرناک باشد.