پودر صابون صنعتی که در رنگ سازی ساختمان استفاده میشود

از صابون استفاده کردی؟ کودکان در همه جا به طور کامل با این سوالات آشنا هستند، اما دلیل خوبی دارد: شستن با پودر صابون صنعتی برای جلوگیری از انتشار میکروب هایی که ما را بیمار می کنند ضروری است.

میکروب ها یا میکروب ها همه جا هستند.

در هوا، خاک، آب و در هر سطحی از جمله بدن شما.

اکثر میکروب ها بی ضرر هستند و برخی برای سلامت انسان مهم هستند، مانند میکروب هایی که در روده ما زندگی می کنند.

صابون

اما چندین میکروب وجود دارند که مشکلاتی را ایجاد می کنند و اینها مواردی هستند که ما ترجیح می دهیم روی بدن یا در بدن خود نداشته باشیم.

اولین خط دفاعی ما در برابر این میکروب های مضر صابون است.

صابون چیست؟ صابون مخلوطی از چربی یا روغن، آب و یک قلیایی یا نمک پایه است.

بابلیان باستان اولین مردمانی بودند که صابون ساختند.

به گزارش soapistory.net، دستور غذای آنها برای چربی های حیوانی، خاکستر چوب و آب حکاکی شده در ظروف سفالی پیدا شده است که قدمت آنها به 2800 سال قبل از میلاد برمی گردد.

آنها احتمالاً از این معجون برای شستن پشم و پنبه استفاده می کردند تا بتوان مواد را در پارچه بافته کرد و نه برای تمیز کردن بدنشان.

مصریان باستان دستور مشابهی برای صابون ابداع کردند که از آن برای درمان زخم ها، بیماری های پوستی و شستشوی شخصی استفاده می کردند.

رومی ها نیز صابون می ساختند، اما تا قرون بعدی دوران روم بود که صابون برای بهداشت شخصی استفاده می شد. قبل از آن، صابون ابزار پزشک برای درمان بیماری ها بود.

دستور اولیه صابون هزاران سال است که تغییر نکرده است.

هنوز هم ترکیبی از چربی یا روغن با یک قلیایی – نمک یونی پایه – و آب است. وقتی این مواد به نسبت مناسب ترکیب شوند، فرآیند شیمیایی به نام صابون سازی را طی می کنند که منجر به صابون می شود.

امروزه مردم از دو روش برای ساخت صابون استفاده می کنند: فرآیند سرد و فرآیند گرم.