پیر زنی با بادام درختی کیلویی گرانترین دستبند را درست کرد

درخت بادام درختی کیلویی که مربوط به گیلاس و آلو است، بومی آسیای غربی و جنوب اروپا است طبق گزارش مرکز منابع بازاریابی کشاورزی  مبلغان اسپانیایی بادام را به دنیای جدید آوردند اما محبوبیت این آجیل تا دهه 1900 افزایش پیدا نکرد.

“مصرف منظم آجیل با اثرات سالم به ویژه در برابر بیماری های قلبی متابولیک مرتبط بوده است.

مطالعات اپیدمیولوژیک و کارآزمایی های بالینی اثرات مثبت مصرف آجیل را بر تعداد قابل توجهی از آسیب شناسی ها مانند چاقی، فشار خون بالا، دیابت شیرین و سندرم متابولیک گزارش کرده اند.

افرادی که به طور منظم آجیل مصرف می‌کنند، دور کمر کمتری دارند و پروفایل‌های متابولیک بهبود یافته‌ای دارند.”

از نظر فنی، بادام اصلاً آجیل واقعی نیست به گفته بخش گیاه شناسی دانشگاه کالیفرنیا ریورساید، قسمت خوراکی که ما آن را آجیل می نامیم، در واقع یک دانه است و بادام ها خود دروپه هستند.

گاهی اوقات به نام “میوه های هسته دار”، دروپه ها با پوست سختی که پوسته ای را در خود جای داده است مشخص می شود.

بادام

هلو و زردآلو، پسرعموهای نزدیک به بادام، نمونه های رایج دروپه هستند بادام مانند این خویشاوندان روی درختان زیبا و گلدار رشد می کند و در آب و هوای گرم و خشک رشد می کند.

درخت بادام که مربوط به گیلاس و آلو است، بومی آسیای غربی و جنوب اروپا است. طبق گزارش مرکز منابع بازاریابی کشاورزی  مبلغان اسپانیایی بادام را به دنیای جدید آوردند اما محبوبیت این آجیل تا دهه 1900 افزایش پیدا نکرد.

امروزه ایالات متحده بزرگترین تامین کننده بادام در جهان است کالیفرنیا تنها ایالتی است که بادام را به صورت تجاری در ایالات متحده تولید می کند، با تولید 2.25 میلیارد پوند بادام در سال 2020، ارزش آن بر اساس AgMRC 5.5 میلیارد دلار است.

همچنین کالیفرنیا 78 درصد از عرضه جهانی را به خود اختصاص داده است.

هیپ به لایو ساینس گفت: «اونس به اونس، بادام حاوی فیبر، کلسیم، ویتامین E، ریبوفلاوین و نیاسین بیشتر از هر آجیل درختی دیگری است.

هر یک اونس (حدود 23 بادام) 6 گرم پروتئین و 4 گرم فیبر، به علاوه ویتامین E، منیزیم، ریبوفلاوین، کلسیم و پتاسیم را فراهم می کند. علاوه بر این، بادام غذایی با شاخص گلیسمی پایین است.

مانند سایر آجیل ها، بادام نیز حاوی مقدار نسبتاً بالایی چربی است که در هر وعده هر اونس حدود 14 گرم است به گفته دانشگاه هاروارد (در برگه جدید باز می شود) خوشبختانه حدود 80 درصد آن چربی تک غیراشباع سالم برای قلب است.